Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak pod względem turystycznym kraj ów wciąż nie został jeszcze przez nas dostatecznie poznany – o wiele częściej wybieramy się na południe Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą znajduje się kraj oferujący całe mnóstwo ciekawych rzeczy. Jeśli w takim razie szukamy dla siebie rzeczywiście interesującego miejsca, to zdecydowanie warto trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najważniejszych miast w tym kraju zalicza się oczywiście położony w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki znajdował się w Polsce – z tego też powodu obecnie możemy w nim podziwiać ogromną ilość śladów polskiej kultury. Ukraina jest jednak tak rozległym państwem, że warto pojechać nieco dalej na wschód, ponieważ również i tam możemy znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Świetnym przykładem jest chociażby Kijów, który w chwili obecnej z całą pewnością zalicza się do absolutnie najciekawszych stolic w całej Europie.
Wybierając się na Ukrainę będziemy mogli zobaczyć tak mnóstwo interesujących atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Niemniej jednak warto bliżej się nią zainteresować, chociażby dlatego, że w jej zachodnich regionach możemy znaleźć całe mnóstwo śladów polskiej kultury, przez co będzie to dla nas doskonała lekcja historii.
źródło: http://peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, http://www.azs-bydgoszcz.pl, http://willsoor.com.pl

Pozostałe artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Ciekawe Wpisy:

narzędziownia

Jest wiele dziedzin nauki, jakie opierają się na ...